Helmut KUHNE : 4-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Група на Партията на европейските социалисти - Член

Национални партии 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Германия)

членове 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по културата, младежта, образованието и медиите
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по културата, младежта, образованието и медиите

Заместник 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по транспорт и туризъм
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Комисия по Правилника за дейността, проверката на пълномощия и имунитетите
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Делегация за връзки със Съединените американски щати
  • 16-01-1997 / 20-11-1997 : Комисия по Правилника за дейността, проверката на пълномощия и имунитетите
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Комисия по икономически и парични въпроси и индустриална политика
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Делегация за връзки със Съединените американски щати
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Делегация за връзки със Съединените американски щати