Encarnación REDONDO JIMÉNEZ : 5-и парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-1999 / 02-04-2000 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член
  • 03-04-2000 / 07-03-2002 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член на бюрото
  • 08-03-2002 / 19-07-2004 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член на бюрото

Национални партии 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Partido Popular (Испания)

Председател 

  • 21-02-2002 / 17-12-2002 : Временна комисия по шапа

Заместник-председател 

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони

членове 

  • 14-09-1999 / 14-01-2002 : Членове на Европейския парламент в Съвместната парламентарна асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)
  • 05-10-2000 / 14-01-2002 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Румъния
  • 17-01-2002 / 20-02-2002 : Временна комисия по шапа
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони
  • 06-02-2002 / 06-03-2002 : Членове на Европейския парламент в Съвместната парламентарна асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Делегация за връзки със страните от Южна Америка и МЕРКОСУР

Заместник 

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Комисия по околна среда, здравеопазване и потребителска политика
  • 01-09-1999 / 14-01-2002 : Комисия по бюджетите
  • 08-10-1999 / 11-11-1999 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Турция
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Комисия по бюджетите
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Комисия по околна среда, здравеопазване и потребителска политика

all-activities 

Участие в пленарните заседания 
Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Доклади – в качеството на докладчик 
В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Предложения за резолюции 
Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

MOTION FOR A RESOLUTION on foot‑and‑mouth disease and the football world championships in South Korea EN  
- B5-0369/2002  

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128