Reinhard RACK : 6-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-2004 / 05-02-2006 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член
  • 06-02-2006 / 13-07-2009 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член на бюрото

Национални партии 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Österreichische Volkspartei - Liste Ursula Stenzel (Австрия)

членове 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по транспорт и туризъм
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с Австралия и Нова Зеландия
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по транспорт и туризъм
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по транспорт и туризъм
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Австралия и Нова Зеландия
  • 23-05-2007 / 13-07-2009 : Делегация в Евро-латиноамериканската парламентарна асамблея

Заместник 

  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по конституционни въпроси
  • 16-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с Япония
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по конституционни въпроси
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по конституционни въпроси
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Япония

all-activities 

Доклади – в качеството на докладчик 
В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Списък на присъствалите 
Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.