Stéphane BUFFETAUT : 4-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-1997 / 19-07-1999 : Група на независимите за Европа на нациите - Член

Национални партии 

  • 20-07-1997 / 19-07-1999 : Mouvement pour la France (Франция)

членове 

  • 19-09-1997 / 14-05-1998 : Комисия по граждански свободи и вътрешни работи
  • 13-03-1998 / 19-07-1999 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Малта
  • 14-05-1998 / 19-07-1999 : Комисия по правни въпроси и права на гражданите

Заместник 

  • 19-09-1997 / 14-05-1998 : Комисия по правни въпроси и права на гражданите
  • 19-09-1997 / 19-07-1999 : Комисия по заетостта и социалните въпроси
  • 22-10-1997 / 13-03-1998 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Малта
  • 22-10-1997 / 19-07-1999 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Словашка република
  • 14-05-1998 / 19-11-1998 : Комисия по граждански свободи и вътрешни работи