Gisela KALLENBACH : 6-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Група на Зелените/Европейски свободен алианс - Член

Национални партии 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Bündnis 90/Die Grünen (Германия)

членове 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по регионално развитие
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с държавите от Югоизточна Европа
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по регионално развитие
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по регионално развитие
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с държавите от Югоизточна Европа

Заместник 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по вътрешен пазар и защита на потребителите
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с Корейския полуостров
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по вътрешен пазар и защита на потребителите
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по външни работи
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по вътрешния пазар и защита на потребителите
  • 14-03-2007 / 14-03-2007 : Делегация за връзки с Корейския полуостров
  • 15-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Индия

all-activities 

Участие в пленарните заседания 
Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Доклади – в качеството на докладчик 
В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

ДОКЛАД относно предложението за директива на Европейския парламент и на Съвета за изменение на Директива 91/477/ЕИО на Съвета относно контрола на придобиването и притежаването на оръжие  
- A6-0276/2007 -  
-
IMCO 

Становища в качеството на докладчик 
Комисиите могат да изготвят становище по доклад на съответната компетентна комисия, което обхваща елементите, свързани с мандата им. Докладчиците по тези становища отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците по становище в сянка. Член 56, член 57, приложение VI

OPINION Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council on the placing on the market of pyrotechnic articles EN  
- REGI_AD(2006)371922 -  
-
REGI 

Предложения за резолюции 
Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Писмени декларации (до 16 януари 2017 г.) 
**От 16 януари 2017 г. този инструмент не съществува**. Писмената декларация беше инициатива по въпрос, попадащ в сферата на компетентност на ЕС. Членовете на ЕП можеха да я подпишат в срок от три месеца.

Писмена декларация за обявяване на 2011 г. за Европейска година на доброволчеството  
- P6_DCL(2008)0030 - Приета  
Marian HARKIN , Gisela KALLENBACH , Emmanouil ANGELAKAS , Mieczysław Edmund JANOWSKI , Joel HASSE FERREIRA  
Дата на внасяне : 09-04-2008
Срок : 15-07-2008
Дата на приемане : 02-09-2008
Приет текст (списък на подписалите декларацията членове) : P6_TA(2008)0389
Брой подписали : 454 - 10-07-2008
Писмена декларация on the commemoration of the 60th anniversary of the bombing of Hiroshima and Nagasaki EN  
- P6_DCL(2005)0031 - Отпаднала  
Gisela KALLENBACH , Jill EVANS , Tobias PFLÜGER , Jean-Luc DEHAENE , Ana GOMES  
Дата на внасяне : 23-05-2005
Срок : 23-08-2005
Брой подписали : 79 - 23-08-2005

Списък на присъствалите 
Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.