Ona RAINYTÉ-BODARD : 6-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-2004 / 26-02-2007 : Група на Алианса на либералите и демократите за Европа - Член на бюрото
  • 27-02-2007 / 14-01-2008 : Група на Алианса на либералите и демократите за Европа - Член
  • 15-01-2008 / 25-06-2008 : Група на Алианса на либералите и демократите за Европа - Член на бюрото
  • 26-06-2008 / 13-07-2009 : Група на Алианса на либералите и демократите за Европа - Член

Национални партии 

  • 20-07-2004 / 16-02-2009 : Darbo partija (Литва)
  • 17-02-2009 / 13-07-2009 : -- (Литва)

Председател 

  • 20-09-2004 / 13-07-2009 : Делегация в комитетите за парламентарно сътрудничество ЕС-Казахстан, ЕС-Киргизстан и ЕС-Узбекистан, и за връзки с Таджикистан, Туркменистан и Монголия

членове 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по бюджетен контрол
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по заетостта и социалните въпроси
  • 15-09-2004 / 19-09-2004 : Делегация в комитетите за парламентарно сътрудничество ЕС-Казахстан, ЕС-Киргизстан и ЕС-Узбекистан, и за връзки с Таджикистан, Туркменистан и Монголия
  • 22-09-2004 / 13-07-2009 : Съвет на председателите на делегации
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по бюджетен контрол
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по заетостта и социалните въпроси
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по заетост и социални въпроси
  • 15-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Афганистан

Заместник 

  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по икономически и парични въпроси
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с Канада
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по икономически и парични въпроси
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Канада

all-activities 

Доклади – в качеството на докладчик 
В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Становища в качеството на докладчик 
Комисиите могат да изготвят становище по доклад на съответната компетентна комисия, което обхваща елементите, свързани с мандата им. Докладчиците по тези становища отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците по становище в сянка. Член 56, член 57, приложение VI

СТАНОВИЩЕ относно CARS 21: Конкурентна нормативна рамка за автомобилостроенето  
- EMPL_AD(2007)388629 -  
-
EMPL 
OPINION 2007 budget: Section III - Commission EN  
- EMPL_AD(2006)376311 -  
-
EMPL 
OPINION Communication from the Commission to the Council, the European Parliament, the European Economic and Social Committee and the Committee of the Regions: Migration and Development: Some concrete orientations EN  
- EMPL_AD(2006)367806 -  
-
EMPL 

Предложения за резолюции 
Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Списък на присъствалите 
Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.