Inés AYALA SENDER : 6-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Група на социалистите в Европейския парламент - Член

Национални партии 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Partido Socialista Obrero Español (Испания)

членове 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по транспорт и туризъм
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с държавите от Централна Америка
  • 16-09-2004 / 14-01-2007 : Комисия по бюджетен контрол
  • 14-10-2004 / 08-06-2005 : Временна комисия по политически предизвикателства и бюджетни средства на разширения Съюз между 2007 и 2013 г.
  • 28-04-2005 / 14-01-2007 : Комисия по петициите
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по бюджетен контрол
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по транспорт и туризъм
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по петициите
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по бюджетен контрол
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по транспорт и туризъм
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по петиции
  • 14-03-2007 / 14-03-2007 : Делегация за връзки с държавите от Централна Америка
  • 15-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с държавите от Магреба и Съюза на арабския Магреб (включително Либия)

Заместник 

  • 21-07-2004 / 15-09-2004 : Комисия по бюджетен контрол
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по регионално развитие
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с Китайската народна република
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по регионално развитие
  • 31-01-2007 / 20-02-2008 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Китайската народна република
  • 21-05-2007 / 04-02-2009 : Временна комисия по измененията на климата
  • 21-02-2008 / 13-07-2009 : Комисия по околна среда, обществено здраве и безопасност на храните

all-activities 

Участие в пленарните заседания 
Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Доклади – в качеството на докладчик 
В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Становища в качеството на докладчик 
Комисиите могат да изготвят становище по доклад на съответната компетентна комисия, което обхваща елементите, свързани с мандата им. Докладчиците по тези становища отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците по становище в сянка. Член 56, член 57, приложение VI

СТАНОВИЩЕ относно предизвикателството, свързано с влошаването на състоянието на селскостопанската земя в ЕС, и по-специално в Южна Европа: противодействие чрез инструментите на ЕС в областта на селскостопанската политика  
- ENVI_AD(2009)415292 -  
-
ENVI 
СТАНОВИЩЕ относно предложението за директива на Европейския парламент и на Съвета за насърчаване на използването на енергия от възобновяеми източници  
- TRAN_AD(2008)404723 -  
-
TRAN 
СТАНОВИЩЕ относно Европейски стратегически план за енергийните технологии  
- ENVI_AD(2008)405868 -  
-
ENVI 

Предложения за резолюции 
Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Писмени декларации (до 16 януари 2017 г.) 
**От 16 януари 2017 г. този инструмент не съществува**. Писмената декларация беше инициатива по въпрос, попадащ в сферата на компетентност на ЕС. Членовете на ЕП можеха да я подпишат в срок от три месеца.

Писмена декларация за всеобщо приемане на Писмото от Сарагоса като модел за подкрепа на водата  
- P6_DCL(2008)0085 - Отпаднала  
Mikel IRUJO AMEZAGA , Inés AYALA SENDER  
Дата на внасяне : 08-10-2008
Срок : 22-01-2009
Брой подписали : 45 - 23-01-2009

Списък на присъствалите 
Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.