Luisa Fernanda RUDI UBEDA : 6-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-2004 / 13-11-2004 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член
  • 14-11-2004 / 31-03-2008 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член на бюрото

Национални партии 

  • 20-07-2004 / 31-03-2008 : Partido Popular (Испания)

Председател 

  • 20-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с държавите от Магреба и Съюза на арабския Магреб (включително Либия)
  • 14-03-2007 / 19-02-2008 : Делегация за връзки с държавите от Магреба и Съюза на арабския Магреб (включително Либия)

членове 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по вътрешен пазар и защита на потребителите
  • 15-09-2004 / 19-09-2004 : Делегация за връзки с държавите от Магреба и Съюза на арабския Магреб (включително Либия)
  • 22-09-2004 / 19-02-2008 : Съвет на председателите на делегации
  • 21-02-2005 / 31-03-2008 : Делегация в Eвро-средиземноморската парламентарна асамблея
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по вътрешен пазар и защита на потребителите
  • 31-01-2007 / 31-03-2008 : Комисия по вътрешния пазар и защита на потребителите

Заместник 

  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия за промишленост, изследвания и енергетика
  • 15-09-2004 / 31-03-2008 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Мексико
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия за промишленост, изследвания и енергетика
  • 31-01-2007 / 31-03-2008 : Комисия по международна търговия

all-activities 

Участие в пленарните заседания 
Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Становища в качеството на докладчик 
Комисиите могат да изготвят становище по доклад на съответната компетентна комисия, което обхваща елементите, свързани с мандата им. Докладчиците по тези становища отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците по становище в сянка. Член 56, член 57, приложение VI

СТАНОВИЩЕ относно освобождаването от отговорност във връзка с изпълнението на бюджета на Европейския съюз за финансовата 2006 година  
- IMCO_AD(2008)400497 -  
-
IMCO 
СТАНОВИЩЕ по проекта на общия бюджет на Европейския съюз за финансовата 2008 година  
- IMCO_AD(2007)392037 -  
-
IMCO 
OPINION on social services of general interest in the European Union EN  
- IMCO_AD(2006)378790 -  
-
IMCO 

Предложения за резолюции 
Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Списък на присъствалите 
Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.