Luis HERRERO-TEJEDOR : 6-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член

Национални партии 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Partido Popular (Испания)

членове 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по културата и образованието
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с държавите от Централна Америка
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по културата и образованието
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по култура и образование
  • 12-02-2007 / 13-01-2008 : Комисия по петиции
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с държавите от Централна Америка

Заместник 

  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Мексико
  • 20-09-2006 / 14-01-2007 : Комисия по петициите
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по петициите
  • 31-01-2007 / 11-02-2007 : Комисия по петиции
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 23-05-2007 / 13-07-2009 : Делегация в Евро-латиноамериканската парламентарна асамблея

all-activities 

Участие в пленарните заседания 
Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Доклади – в качеството на докладчик 
В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Становища в качеството на докладчик 
Комисиите могат да изготвят становище по доклад на съответната компетентна комисия, което обхваща елементите, свързани с мандата им. Докладчиците по тези становища отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците по становище в сянка. Член 56, член 57, приложение VI

СТАНОВИЩЕ относно концентриране и плурализъм на медиите в Европейския съюз  
- LIBE_AD(2008)402584 -  
-
LIBE 
ПРОЕКТОСТАНОВИЩЕ относно предложението за директива на Европейския парламент и на Съвета относно защитата на околната среда чрез наказателното право  
- LIBE_AD(2008)398484 -  
-
LIBE 
OPINION on the proposal for a decision of the European Parliament and of the Council creating the "YOUTH IN ACTION" programme for the period 2007-2013 EN  
- LIBE_AD(2005)357931 -  
-
LIBE 

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Писмени декларации (до 16 януари 2017 г.) 
**От 16 януари 2017 г. този инструмент не съществува**. Писмената декларация беше инициатива по въпрос, попадащ в сферата на компетентност на ЕС. Членовете на ЕП можеха да я подпишат в срок от три месеца.

Писмена декларация on the third anniversary of the kidnapping of Ingrid Betancourt and Clara Rojas EN  
- P6_DCL(2005)0014 - Отпаднала  
Patrick GAUBERT , Timothy KIRKHOPE , Luis HERRERO-TEJEDOR  
Дата на внасяне : 16-03-2005
Срок : 16-06-2005
Брой подписали : 33 - 16-06-2005

Списък на присъствалите 
Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.