Ģirts Valdis KRISTOVSKIS : 6-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Група на Съюза за Европа на нациите - Член

Национални партии 

  • 20-07-2004 / 28-05-2008 : Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (Латвия)
  • 29-05-2008 / 13-07-2009 : Pilsoniskā Savienība (Латвия)

Заместник-председател 

  • 01-09-2004 / 14-01-2007 : Подкомисия по сигурност и отбрана
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Подкомисия по сигурност и отбрана
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Подкомисия по сигурност и отбрана

членове 

  • 21-07-2004 / 31-08-2004 : Подкомисия по сигурност и отбрана
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по развитие
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с държавите от Магреба и Съюза на арабския Магреб (включително Либия)
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по развитие
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по международна търговия
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с държавите от Магреба и Съюза на арабския Магреб (включително Либия)

Заместник 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по външни работи
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с Япония
  • 19-01-2006 / 14-02-2007 : Временна комисия по предполагаемото използване на европейски държави от ЦРУ с цел транспортиране и незаконно задържане на затворници
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по външни работи
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по външни работи
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Япония

all-activities 

Участие в пленарните заседания 
Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Доклади – в качеството на докладчик 
В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Становища в качеството на докладчик 
Комисиите могат да изготвят становище по доклад на съответната компетентна комисия, което обхваща елементите, свързани с мандата им. Докладчиците по тези становища отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците по становище в сянка. Член 56, член 57, приложение VI

OPINION Sixth annual report according to operative provision 8 of the European Union Code of Conduct on arms exports EN  
- DEVE_AD(2005)360333 -  
-
DEVE 

Предложения за резолюции 
Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Писмени декларации (до 16 януари 2017 г.) 
**От 16 януари 2017 г. този инструмент не съществува**. Писмената декларация беше инициатива по въпрос, попадащ в сферата на компетентност на ЕС. Членовете на ЕП можеха да я подпишат в срок от три месеца.

Писмена декларация относно ядреното разоръжаване  
- P6_DCL(2008)0098 - Отпаднала  
Angelika BEER , Ģirts Valdis KRISTOVSKIS , Frieda BREPOELS , Annemie NEYTS-UYTTEBROECK , Ana GOMES  
Дата на внасяне : 17-11-2008
Срок : 12-03-2009
Брой подписали : 89 - 12-03-2009

Списък на присъствалите 
Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.