Roland GEWALT : 6-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 27-10-2005 / 13-07-2009 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член

Национални партии 

  • 27-10-2005 / 13-07-2009 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Германия)

членове 

  • 14-11-2005 / 14-01-2007 : Комисия по транспорт и туризъм
  • 14-11-2005 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с Южна Африка
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по транспорт и туризъм
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Южна Африка

Заместник 

  • 09-11-2005 / 31-05-2006 : Комисия по правни въпроси
  • 09-11-2005 / 13-07-2009 : Делегация в Съвместната парламентарна асамблея АКТБ-ЕС
  • 01-06-2006 / 14-01-2007 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по граждански свободи, правосъдие и вътрешни работи
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по транспорт и туризъм

all-activities 

Участие в пленарните заседания 
Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Списък на присъствалите 
Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.