Vincenzo AITA : 6-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 19-06-2006 / 13-07-2009 : Конфедеративна група на Европейската обединена левица - Северна зелена левица - Член

Национални партии 

  • 19-06-2006 / 13-07-2009 : Partito della Rifondazione Comunista - Sinistra Europea (Италия)

членове 

  • 06-07-2006 / 14-01-2007 : Комисия по икономически и парични въпроси
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по икономически и парични въпроси
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони
  • 15-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Корейския полуостров

Заместник 

  • 04-07-2006 / 14-01-2007 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по земеделие и развитие на селските райони
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по регионално развитие
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по рибно стопанство
  • 29-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с Меркосур

all-activities 

Доклади – в качеството на докладчик 
В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Предложения за резолюции 
Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Списък на присъствалите 
Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.