Janelly FOURTOU : 6-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : Група на Алианса на либералите и демократите за Европа - Член

Национални партии 

  • 20-07-2004 / 25-02-2008 : Union pour la démocratie française (Франция)
  • 26-02-2008 / 15-07-2008 : Alliance Citoyenne pour la Démocratie en Europe (Франция)
  • 16-07-2008 / 13-07-2009 : Avenir Démocrate (Франция)

членове 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по вътрешен пазар и защита на потребителите
  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по петициите
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Делегация в Съвместния парламентарен комитет ЕС-Чили
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по вътрешен пазар и защита на потребителите
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по петициите
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по вътрешния пазар и защита на потребителите
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по петиции
  • 23-05-2007 / 13-07-2009 : Делегация в Евро-латиноамериканската парламентарна асамблея

Заместник 

  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Комисия по правни въпроси
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Делегация за връзки с държавите от Централна Америка
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Комисия по правни въпроси
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Комисия по правни въпроси
  • 14-03-2007 / 13-07-2009 : Делегация за връзки с държавите от Централна Америка

all-activities 

Участие в пленарните заседания 
Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Доклади – в качеството на докладчик 
В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Становища в качеството на докладчик 
Комисиите могат да изготвят становище по доклад на съответната компетентна комисия, което обхваща елементите, свързани с мандата им. Докладчиците по тези становища отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците по становище в сянка. Член 56, член 57, приложение VI

СТАНОВИЩЕ относно доклада на Комисията относно приложението на Директива 2001/29/ЕО за хармонизиране на някои аспекти на авторското право и сродните му права в информационното общество  
- IMCO_AD(2008)409763 -  
-
IMCO 

Предложения за резолюции 
Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Писмени декларации (до 16 януари 2017 г.) 
**От 16 януари 2017 г. този инструмент не съществува**. Писмената декларация беше инициатива по въпрос, попадащ в сферата на компетентност на ЕС. Членовете на ЕП можеха да я подпишат в срок от три месеца.

Писмена декларация относно необходимостта от подробно проучване относно наподобяващи продукти, което да бъде изготвено от Комисията  
- P6_DCL(2008)0067 - Отпаднала  
Irena BELOHORSKÁ , Zita PLEŠTINSKÁ , Małgorzata HANDZLIK , Janelly FOURTOU , Christel SCHALDEMOSE  
Дата на внасяне : 01-09-2008
Срок : 04-12-2008
Брой подписали : 73 - 05-12-2008

Списък на присъствалите 
Настоящият присъствен списък е извлечение от протоколите на пленарните заседания на шестия парламентарен мандат Информацията в него е предоставена единствено с ориентировъчна цел и обхваща мандата на члена на ЕП в Европейския парламент. Това са необработени данни, които не включват корекции за отсъствия по уважителни причини поради заболяване, отпуск по майчинство / бащинство, участие в разрешена дейност на парламентарна делегация и др.