Bashir KHANBHAI : 5-и парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член

Национални партии 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Conservative and Unionist Party (Обединено кралство)

членове 

  • 21-07-1999 / 13-09-1999 : Комисия по промишленост, външна търговия, изследвания и енергетика
  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 13-09-1999 / 02-05-2000 : Комисия по бюджетен контрол
  • 14-09-1999 / 14-01-2002 : Членове на Европейския парламент в Съвместната парламентарна асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)
  • 16-11-2000 / 14-01-2002 : Делегация за връзки с Палестинския законодателен съвет
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Комисия по промишленост, външна търговия, изследвания и енергетика
  • 06-02-2002 / 19-07-2004 : Членове на Европейския парламент в Съвместната парламентарна асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)
  • 07-03-2002 / 19-07-2004 : Делегация в комитетите за парламентарно сътрудничество ЕС-Армения, ЕС-Азербайджан и ЕС-Грузия

Заместник 

  • 13-09-1999 / 14-01-2002 : Комисия по промишленост, външна търговия, изследвания и енергетика
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Комисия по развитие и сътрудничество

all-activities 

Участие в пленарните заседания 
Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Доклади – в качеството на докладчик 
В компетентната парламентарна комисия се назначава докладчик за изготвянето на доклад относно законодателни или бюджетни предложения или по други въпроси. При изготвянето на своя доклад докладчиците могат да се консултират със съответните експерти и заинтересовани лица. Те отговарят също така за изготвянето на компромисни изменения и за преговорите с докладчиците в сянка. Приетите в комисията доклади след това се разглеждат и гласуват на пленарно заседание. Член 55

Предложения за резолюции 
Членовете на ЕП могат да внасят индивидуални предложения за резолюция по въпроси, попадащи в сферата на дейност на ЕС. Предложенията се изпращат на компетентната комисия за разглеждане. Член 143

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128

Писмени декларации (до 16 януари 2017 г.) 
**От 16 януари 2017 г. този инструмент не съществува**. Писмената декларация беше инициатива по въпрос, попадащ в сферата на компетентност на ЕС. Членовете на ЕП можеха да я подпишат в срок от три месеца.

Писмена декларация on religious freedom EN  
- P5_DCL(2004)0015 - Отпаднала  
Philip BUSHILL-MATTHEWS , Bashir KHANBHAI , Nirj DEVA  
Дата на внасяне : 23-02-2004
Срок : 06-05-2004
Брой подписали : 26 - 06-05-2004
Писмена декларация on Zimbabwe EN  
- P5_DCL(2000)0004 - Отпаднала  
Nirj DEVA , Geoffrey VAN ORDEN , John Alexander CORRIE , Bashir KHANBHAI  
Дата на внасяне : 20-03-2000
Срок : 20-06-2000
Брой подписали : 39 - 20-06-2000