Stavros XARCHAKOS : 5-и парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 04-09-2000 / 19-07-2004 : Група на Европейската народна партия (Християндемократи) и Европейските демократи - Член

Национални партии 

  • 04-09-2000 / 19-07-2004 : Νέα Δημοκρατία (Гърция)

членове 

  • 30-08-2000 / 14-01-2002 : Делегация в Комитета за парламентарно сътрудничество ЕС-Русия
  • 04-09-2000 / 14-01-2002 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 05-10-2000 / 29-05-2001 : Членове на Европейския парламент в Съвместната парламентарна асамблея на Споразумението между държавите от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн и Европейския съюз (АКТБ-ЕС)
  • 17-01-2002 / 06-02-2002 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Комисия по културата, младежта, образованието, медиите и спорта
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Делегация в Комитета за парламентарно сътрудничество ЕС-Русия
  • 05-09-2002 / 19-07-2004 : Комисия по петициите

Заместник 

  • 30-08-2000 / 14-01-2002 : Комисия по културата, младежта, образованието, медиите и спорта
  • 30-01-2002 / 06-02-2002 : Комисия по културата, младежта, образованието, медиите и спорта
  • 30-01-2002 / 19-07-2004 : Комисия по околна среда, здравеопазване и потребителска политика

all-activities 

Участие в пленарните заседания 
Речи по време на пленарната сесия и писмени декларации, свързани с пленарните разисквания. Член 204 и член 171, параграф 11

Парламентарни въпроси 
Въпросите с искане за устен отговор могат да бъдат внасяни от комисия, политическа група или най-малко 5% от членовете на Парламента. Адресатите са други институции на ЕС. Председателският съвет решава дали въпросите да бъдат включени в окончателния проект на дневен ред на дадено пленарно заседание и в какъв ред. Член 128