Maurice-René SIMONNET : 1-ви парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 17-07-1979 / 12-10-1980 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член
  • 13-10-1980 / 08-03-1982 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Член на бюрото
  • 09-03-1982 / 23-07-1984 : Група на Европейската народна партия (Група на християндемократите) - Заместник-председател

Национални партии 

  • 17-07-1979 / 23-07-1984 : Union pour la France en Europe (Франция)

членове 

  • 20-07-1979 / 21-01-1982 : Комисия по бюджетен контрол
  • 20-07-1979 / 23-07-1984 : Комисия по бюджетите
  • 11-04-1983 / 23-07-1984 : Делегация за връзки със страните от Магреба