Maria Amélia SANTOS : 3-ти парламентарен мандат 

Политически групи 

  • 25-07-1989 / 14-03-1990 : Група на Зелените в Европейския парламент - Председател
  • 15-03-1990 / 21-07-1991 : Група на Зелените в Европейския парламент - Член
  • 22-07-1991 / 20-04-1993 : Група на социалистите - Член
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Група на Партията на европейските социалисти - Член

Национални партии 

  • 25-07-1989 / 21-07-1991 : Coligação Democrática Unitária: Verdes (VERDES) (Португалия)
  • 22-07-1991 / 18-07-1994 : sem partido (Португалия)

Заместник-председател 

  • 11-02-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки със страните от Южна Азия и Южноазиатската асоциация за регионално сътрудничество (СААРК)
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Делегация за връзки със страните от Южна Азия и Южноазиатската асоциация за регионално сътрудничество (СААРК)
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Делегация за връзки със страните от Южна Азия и Южноазиатската асоциация за регионално сътрудничество (СААРК)

членове 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по развитие и сътрудничество
  • 18-02-1991 / 14-01-1992 : Делегация за връзки с Канада
  • 15-01-1992 / 14-02-1992 : Делегация за връзки с държавите-членки на АСЕАН, Междупарламентарната организация на АСЕАН (AIPO) и Република Корея
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите

Заместник 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Комисия по околна среда, здравеопазване и защита на потребителите
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Делегация за връзки с Япония
  • 15-01-1992 / 30-11-1993 : Комисия по регионална политика, регионално планиране и връзки с регионални и местни власти
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Комисия по правата на жените
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Делегация за връзки с Япония
  • 01-12-1993 / 18-07-1994 : Комисия по енергетика, изследвания и технологии
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Делегация за връзки с Япония