João CRAVINHO : 3. volební období 

Politické skupiny 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Skupina socialistů - Člen předsednictva
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Skupina Strany Evropských socialistů - Člen předsednictva

Národní strany 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Socialista (Portugalsko)

Místopředseda 

  • 25-07-1989 / 13-01-1992 : Evropský parlament
  • 25-07-1989 / 13-01-1992 : Předsednictvo Evropského parlamentu
  • 14-01-1992 / 18-07-1994 : Evropský parlament
  • 14-01-1992 / 18-07-1994 : Předsednictvo Evropského parlamentu

Poslanci 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Výbor pro hospodářské a měnové věci a průmyslovou politiku
  • 18-02-1991 / 14-01-1992 : Delegace pro vztahy s Japonskem
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Delegace pro vztahy s Japonskem
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Výbor pro zahraniční věci a bezpečnost
  • 11-02-1992 / 18-07-1994 : Výbor pro kontrolu rozpočtu
  • 27-04-1992 / 18-07-1994 : Podvýbor pro měnové věci
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegace pro vztahy s Japonskem
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegace pro vztahy s Japonskem

Náhradník 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Výbor pro politické záležitosti
  • 15-01-1992 / 11-02-1992 : Výbor pro kontrolu rozpočtu
  • 15-01-1992 / 17-03-1992 : Delegace pro vztahy s Austrálií a Novým Zélandem
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Výbor pro hospodářské a měnové věci a průmyslovou politiku
  • 27-02-1992 / 10-02-1993 : Delegace pro vztahy s členskými státy sdružení ASEAN a Meziparlamentní organizací ASEAN (AIPO) a Korejskou republikou
  • 17-12-1992 / 18-07-1994 : Výbor pro institucionální věci
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Delegace pro vztahy s členskými státy sdružení ASEAN a Meziparlamentní organizací ASEAN (AIPO) a Korejskou republikou
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Delegace pro vztahy s členskými státy sdružení ASEAN a Meziparlamentní organizací ASEAN (AIPO) a Korejskou republikou