Krzysztof JURGIEL
Krzysztof JURGIEL

Ομάδα των Ευρωπαίων Συντηρητικών και Μεταρρυθμιστών

Μέλος

Πολωνία - Prawo i Sprawiedliwość (Πολωνία)

Ημερομηνία γέννησης : , Ogrodniki

Αρχική σελίδα Krzysztof JURGIEL

Μέλος

AGRI
Επιτροπή Γεωργίας και Ανάπτυξης της Υπαίθρου
D-TR
Αντιπροσωπεία στη Μικτή Κοινοβουλευτική Επιτροπή ΕΕ-Τουρκίας

Αναπληρωτής

REGI
Επιτροπή Περιφερειακής Ανάπτυξης
D-IQ
Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ιράκ

Τελευταίες δραστηριότητες

Ενεργειακή απόδοση κτιρίων (αναδιατύπωση) (A9-0033/2023 - Ciarán Cuffe) PL

12-03-2024
Γραπτές αιτιολογήσεις ψήφου

Wiosną 2022 r. na pierwszy plan wysunęła się pilna potrzeba zmniejszenia zależności Unii Europejskiej od paliw kopalnych. Przegląd dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (EPBD) to jeden z instrumentów służących osiągnięciu celów w zakresie dekarbonizacji na lata 2030 i 2050. Zakłada on jednak nierealistyczne cele i ogromne koszty, które byłyby ponoszone przez państwa członkowskie, a zwłaszcza obywateli UE, w tym obywateli znajdujących się w trudnej sytuacji. Podwyżka cen, którą skutkowałoby przyjęcie tej dyrektywy, pogorszyłaby i tak już poważny kryzys mieszkaniowy. Budynki o najgorszej charakterystyce energetycznej mają co prawda duży potencjał na poprawę, ale są też często zamieszkałe przez biedniejszych ludzi, dla których koszty renowacji będą wyjątkowo dotkliwe. Stare budynki, w których mieszkają najbiedniejsi, musiałby zostać poddane przymusowej, niesubsydiowanej renowacji, bo nie dostaną na ten cel żadnych nowych środków, przy czym szacuje się, że w najbliższych latach niemal 1,5 mln polskich rodzin dotknie ubóstwo energetyczne. EPBD doprowadzi do zubożenia ludności, a przecież Unia powinna bronić wszystkich obywateli, a nie jedynie interesów najbogatszych. W związku z tym, głosowałem za odrzuceniem wniosku.

Ενδυνάμωση των καταναλωτών για την πράσινη μετάβαση (A9-0099/2023 - Biljana Borzan) PL

17-01-2024
Γραπτές αιτιολογήσεις ψήφου

Parlament Europejski powinien dążyć do dalszej ochrony konsumentów oraz pilnować egzekwowania ich praw. Obecnie prowadzone są działania zmierzające do zrównoważonego wzrostu obejmującego zrównoważoną konsumpcję. Konsumenci poddawani są jednak nieuczciwym praktykom handlowym – błędnym i niewiarygodnym oznaczeniom, pseudoekologicznemu marketingowi, planowanemu postarzaniu towarów. Z ostatnich badań wynika, że 76% respondentów stwierdziło, że w ciągu ostatnich trzech lat doświadczyło nieoczekiwanej awarii produktu. Aż 80% konsumentów w UE twierdzi, że ma trudności ze znalezieniem informacji o tym, w jaki sposób łatwo naprawić dany produkt.
Tym samym zagłosowałem „za” wzmocnieniem pozycji konsumentów. Zgadzam się, że oznakowanie towarów powinno być wiarygodne oraz bardziej przejrzyste. Transformacja ekologiczna musi być przeprowadzona z poszanowaniem praw konsumentów, co umożliwi im aktywny udział w transformacji oraz wpłynie na poprawę dobrobytu europejskich konsumentów i gospodarki UE. Dzięki ochronie ich praw konsumenci będą mogli wybierać produkty, które są realnie lepsze dla środowiska.

Ένα μακρόπνοο όραμα για τις αγροτικές περιοχές της ΕΕ (A9-0269/2022 - Isabel Carvalhais) PL

13-12-2022
Γραπτές αιτιολογήσεις ψήφου

Obszary wiejskie UE zamieszkuje 137 mln ludzi, tj. 30,6% ludności Unii, a zajmują one około 83% całkowitej powierzchni UE. Mają one kluczowe znaczenie dla zapewnienia produkcji żywności i autonomii żywnościowej, a także ochrony zasobów naturalnych, krajobrazów, bioróżnorodności oraz dziedzictwa kulturowego.
Zagłosowałem za rezolucją Parlamentu, ponieważ prawidłowo adresuje ona główne wyzwania stojące przed obszarami wiejskimi:
1. opłacalność produkcji rolnej i jakość życia;
2. na obszarach wiejskich istnieją mniejsze możliwości tworzenia wysokiej jakości miejsc pracy oraz często brak jest dostępu do wysokiej jakości świadczonych usług publicznych;
3. mieszkańcy obszarów wiejskich doświadczają trudności komunikacyjnych i logistycznych oraz mają utrudniony dostęp do innowacji;
4. ponadto grupie EKR udało się umieścić osobny ustęp wzywający do lepszej ochrony zwierząt gospodarskich przed atakami dużych drapieżników i rekompensat szkód dla hodowców (ust. 36).
W toku prac legislacyjnych w komisji AGRI zgłosiłem też problem uwzględnienia w treści sporządzania programów ożywiania małych miast jako centrów lokalnego rozwoju.

Επικοινωνία

Bruxelles

Parlement européen
Bât. SOPHIE SCHOLL
01U026
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel
Strasbourg

Parlement européen
Bât. SALVADOR DE MADARIAGA
G02013
1, avenue du Président Robert Schuman
CS 91024
F-67070 Strasbourg Cedex