Gianfranco FINI : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 21-07-1999 / 21-07-1999 : Nezavisni zastupnici
  • 22-07-1999 / 10-06-2001 : Klub zastupnika Unija za Europu naroda - Član

Nacionalne stranke 

  • 20-07-1999 / 10-06-2001 : Alleanza nazionale (Italija)

Zastupnik 

  • 21-07-1999 / 13-09-1999 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 13-09-1999 / 10-06-2001 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i potrošačku politiku
  • 30-09-1999 / 16-12-1999 : Izaslanstva u odborima za parlamentarnu suradnju i izaslanstva za odnose s Kazahstanom, Kirgistanom, Uzbekistanom, Tadžikistanom, Turkmenistanom i Mongolijom
  • 16-12-1999 / 10-06-2001 : Izaslanstvo za odnose s Izraelom

Zamjenik 

  • 09-09-1999 / 03-10-1999 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 04-10-1999 / 10-06-2001 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika