Maurice DUVERGER : 3. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 25-07-1989 / 11-01-1993 : Klub zastupnika Europske ujedinjene ljevice - Član
  • 12-01-1993 / 20-04-1993 : Klub zastupnika socijalista - Član
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član

Nacionalne stranke 

  • 25-07-1989 / 31-12-1990 : Partito comunista italiano (Italija)
  • 01-01-1991 / 18-07-1994 : Partito democratico della sinistra (Italija)

Zastupnik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za institucijska pitanja
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Izaslanstvo za odnose s Kanadom
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s Čehoslovačkom
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za institucijska pitanja
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Izaslanstvo za odnose s Češkom Republikom i Slovačkom Republikom
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo za odnose s Češkom Republikom i Slovačkom Republikom

Zamjenik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za pravna pitanja i prava građana
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za pravna pitanja i prava građana