Rinaldo BONTEMPI : 4. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član

Nacionalne stranke 

  • 19-07-1994 / 31-12-1998 : Partito democratico della sinistra (Italija)
  • 01-01-1999 / 19-07-1999 : Democratici di Sinistra (Italija)

Potpredsjednik 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Odbor za građanske slobode i unutarnje poslove

Zastupnik 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Odbor za građanske slobode i unutarnje poslove
  • 21-07-1994 / 19-07-1995 : Privremeni odbor za zapošljavanje
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Izaslanstvo za odnose s državama Magreba i Unijom Arapskog Magreba
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Izaslanstvo za odnose s državama Magreba i Unijom Arapskog Magreba
  • 16-01-1997 / 01-10-1997 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske unije (AKP – EU)
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za građanske slobode i unutarnje poslove
  • 02-10-1997 / 19-07-1999 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske unije (AKP – EU)

Zamjenik 

  • 21-07-1994 / 26-01-1995 : Odbor za predstavke
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Odbor za istraživanje, tehnološki razvoj i energetiku
  • 26-01-1995 / 15-01-1997 : Odbor za socijalna pitanja i zapošljavanje
  • 16-01-1996 / 17-07-1996 : Privremeni istražni odbor za tranzitni sustav Zajednice
  • 18-07-1996 / 13-03-1997 : Privremeni istražni odbor za tranzitni sustav Zajednice
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i Meksikom
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za regionalnu politiku
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i Meksikom
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i Meksikom