Philippe J.G. DOUSTE-BLAZY : 3. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 25-07-1989 / 30-03-1993 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Član

Nacionalne stranke 

  • 25-07-1989 / 31-10-1990 : Union pour la démocratie française (Francuska)
  • 01-11-1990 / 30-03-1993 : Centre des démocrates sociaux (Francuska)

Zastupnik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 27-07-1989 / 12-09-1990 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i EEZ-a (AKP – EEZ)
  • 13-09-1990 / 12-09-1991 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i EEZ-a (AKP – EEZ)
  • 13-09-1991 / 14-01-1992 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između AKP-a i EEZ-a (AKP – EEZ)
  • 15-01-1992 / 17-09-1992 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske ekonomske zajednice (AKP – EEZ)
  • 15-01-1992 / 30-03-1993 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 18-09-1992 / 30-03-1993 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske ekonomske zajednice (AKP – EEZ)

Zamjenik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za regionalnu politiku i regionalno planiranje
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike
  • 15-01-1992 / 30-03-1993 : Odbor za regionalnu politiku, regionalno planiranje i odnose s regionalnim lokalnim tijelima vlasti
  • 11-02-1993 / 30-03-1993 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Južne Amerike