Roberto FORMIGONI : 3. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 25-07-1989 / 20-01-1992 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Član Predsjedništva
  • 21-01-1992 / 06-05-1993 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Član

Nacionalne stranke 

  • 25-07-1989 / 06-05-1993 : Democrazia cristiana (Italija)

Potpredsjednik 

  • 25-07-1989 / 13-01-1992 : Europski parlament
  • 25-07-1989 / 13-01-1992 : Predsjedništvo Parlamenta

Zastupnik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Izaslanstvo za odnose s Bugarskom, Rumunjskom i Albanijom
  • 15-09-1989 / 14-01-1992 : Odbor za mladež, kulturu, obrazovanje, medije i sport
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 15-01-1992 / 06-05-1993 : Odbor za vanjske poslove i sigurnost
  • 11-02-1993 / 06-05-1993 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom

Zamjenik 

  • 26-07-1989 / 15-09-1989 : Odbor za mladež, kulturu, obrazovanje, medije i sport
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za političke poslove
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s Japanom
  • 15-01-1992 / 06-05-1993 : Odbor za socijalna pitanja, zapošljavanje i radno okružje
  • 25-02-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s jugoslavenskim republikama
  • 11-02-1993 / 06-05-1993 : Izaslanstvo za odnose s republikama bivše Jugoslavije
  • 11-02-1993 / 06-05-1993 : Izaslanstvo za odnose s Japanom