Maria Adelaide AGLIETTA : 3. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 25-07-1989 / 31-10-1990 : Klub zastupnika zelenih u Europskom parlamentu - Članica
  • 01-11-1990 / 18-07-1994 : Klub zastupnika zelenih u Europskom parlamentu - Predsjednica

Nacionalne stranke 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Verdi Arcobaleno (Italija)

Predsjednica 

  • 26-07-1989 / 18-02-1991 : Izaslanstvo za odnose s Bugarskom, Rumunjskom i Albanijom

Zastupnik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za vanjske ekonomske odnose
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za institucijska pitanja
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s jugoslavenskim republikama
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za vanjske poslove i sigurnost
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za institucijska pitanja
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Izaslanstvo za odnose s republikama bivše Jugoslavije
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo za odnose s republikama bivše Jugoslavije

Zamjenica 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za političke poslove
  • 28-01-1992 / 18-07-1994 : Pododbor za ljudska prava