Roberto BARZANTI : 4. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član

Nacionalne stranke 

  • 19-07-1994 / 31-12-1998 : Partito democratico della sinistra (Italija)
  • 01-01-1999 / 19-07-1999 : Democratici di Sinistra (Italija)

Potpredsjednik 

  • 22-07-1994 / 15-01-1997 : Odbor za pravna pitanja i prava građana

Zastupnik 

  • 21-07-1994 / 22-07-1994 : Odbor za pravna pitanja i prava građana
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Izaslanstvo za odnose s Rusijom
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Izaslanstvo za odnose s Rusijom
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za pravna pitanja i prava građana
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Češke Republike

Zamjenik 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Odbor za kulturu, mladež, obrazovanje i medije
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Izaslanstvo za odnose s Japanom
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za kulturu, mladež, obrazovanje i medije
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Izaslanstvo za odnose s Japanom
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Izaslanstvo za odnose s Japanom