Alain BOMBARD : 3. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Klub zastupnika socijalista - Član
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član

Nacionalne stranke 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Parti socialiste (Francuska)

Potpredsjednik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Izaslanstvo za odnose s Australijom i Novim Zelandom
  • 12-02-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s Australijom i Novim Zelandom
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Izaslanstvo za odnose s Australijom i Novim Zelandom
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo za odnose s Australijom i Novim Zelandom

Zastupnik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 15-01-1992 / 12-02-1992 : Izaslanstvo za odnose s Australijom i Novim Zelandom
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača