Rui AMARAL : 3. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 25-07-1989 / 26-01-1992 : Klub zastupnika liberala i demokratskih reformista - Potpredsjednik
  • 27-01-1992 / 18-07-1994 : Klub zastupnika liberala i demokratskih reformista - Član

Nacionalne stranke 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Partido Social Democrata (Portugal)

Predsjednik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za promet i turizam

Potpredsjednik 

  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za promet i turizam

Zastupnik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Izaslanstvo za odnose s Ciprom
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s državama članicama ASEAN-a, Međuparlamentarnom organizacijom ASEAN-a (AIPO) i Republikom Korejom
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Izaslanstvo za odnose s državama članicama ASEAN-a, Međuparlamentarnom organizacijom ASEAN-a (AIPO) i Republikom Korejom
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo za odnose s državama članicama ASEAN-a, Međuparlamentarnom organizacijom ASEAN-a (AIPO) i Republikom Korejom

Zamjenik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za socijalna pitanja, zapošljavanje i radno okružje
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za ekonomsku, monetarnu i industrijsku politiku
  • 10-05-1990 / 18-02-1991 : Odbor za političke poslove
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo za odnose s Australijom i Novim Zelandom
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za ekonomsku, monetarnu i industrijsku politiku
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Izaslanstvo za odnose s Australijom i Novim Zelandom
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo za odnose s Australijom i Novim Zelandom