John A.W. BIRD : 3. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 25-07-1989 / 20-04-1993 : Klub zastupnika socijalista - Član
  • 21-04-1993 / 18-07-1994 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član

Nacionalne stranke 

  • 25-07-1989 / 18-07-1994 : Labour Party (Ujedinjena Kraljevina)

Potpredsjednik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Izaslanstvo za odnose s Maltom

Zastupnik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za vanjske ekonomske odnose
  • 15-01-1992 / 10-02-1993 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EZ-a i Malte
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 11-02-1993 / 31-01-1994 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EZ-a i Malte
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Malte

Zamjenik 

  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za predstavke
  • 26-07-1989 / 14-01-1992 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 15-01-1992 / 31-01-1994 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EZ-a i Austrije
  • 15-01-1992 / 18-07-1994 : Odbor za vanjske ekonomske odnose
  • 01-02-1994 / 18-07-1994 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Austrije