Niall ANDREWS : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 20-07-1999 / 20-05-2003 : Klub zastupnika Unija za Europu naroda - Član
  • 21-05-2003 / 19-07-2004 : Klub zastupnika Unija za Europu naroda - Rizničar

Nacionalne stranke 

  • 20-07-1999 / 19-07-2004 : Fianna Fáil Party (Irska)

Zastupnik 

  • 21-07-1999 / 13-02-2000 : Odbor za proračune
  • 14-09-1999 / 14-01-2002 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj parlamentarnoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske unije (AKP – EU)
  • 14-02-2000 / 14-01-2002 : Odbor za slobode i prava građana, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za slobode i prava građana, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 06-02-2002 / 19-07-2004 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj parlamentarnoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske unije (AKP – EU)
  • 20-11-2003 / 21-04-2004 : Privremeni odbor za poboljšanje sigurnosti na moru

Zamjenik 

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za vanjske poslove, ljudska prava te zajedničku sigurnosnu i obrambenu politiku

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika