Ien van den HEUVEL : 2. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Klub zastupnika socijalista - Članica
  • 06-04-1987 / 25-10-1987 : Klub zastupnika socijalista - Potpredsjednica
  • 26-10-1987 / 24-07-1989 : Klub zastupnika socijalista - Potpredsjednica

Nacionalne stranke 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partij van de Arbeid (Nizozemska)

Zastupnik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za političke poslove
  • 27-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za prava žena
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i skupinom Contadora
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i skupinom Contadora
  • 21-01-1987 / 13-03-1989 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i skupinom Contadora
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za političke poslove
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i skupinom Contadora

Zamjenica 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za prava žena
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača