August M.C. DE WINTER : 2. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 24-07-1984 / 12-12-1985 : Klub zastupnika liberala i demokrata - Član
  • 13-12-1985 / 24-07-1989 : Klub zastupnika liberala i demokratskih reformista - Član

Nacionalne stranke 

  • 24-07-1984 / 31-12-1984 : Partij voor vrijheid en vooruitgang (Europese Liberalen en Demokraten) (Belgija)
  • 01-01-1985 / 24-07-1989 : Partij voor vrijheid en vooruitgang (Belgija)

Zastupnik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za vanjske ekonomske odnose
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za pravna pitanja i prava građana

Zamjenik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za promet
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za ekonomsku, monetarnu i industrijsku politiku
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za ekonomsku, monetarnu i industrijsku politiku