Rika M.R. DE BACKER-VAN OCKEN : 2. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 24-07-1984 / 10-02-1985 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Članica
  • 11-02-1985 / 24-07-1989 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Članica Predsjedništva

Nacionalne stranke 

  • 24-07-1984 / 31-12-1984 : Christelijke Volkspartij (Europese Volkspartij) (Belgija)
  • 01-01-1985 / 24-07-1989 : Christelijke Volkspartij (Belgija)

Zastupnik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za prava žena
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za prava žena

Zamjenica 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za vanjske ekonomske odnose
  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za provjeru valjanosti mandata