Aldo BONACCINI : 2. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Klub zastupnika komunista i saveznika - Član

Nacionalne stranke 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Partito comunista italiano (Italija)

Zastupnik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za ekonomsku, monetarnu i industrijsku politiku
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Izaslanstvo za odnose s Izraelom
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Izaslanstvo za odnose s Izraelom
  • 21-01-1987 / 26-10-1987 : Izaslanstvo za odnose s državama južne Azije
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za ekonomsku, monetarnu i industrijsku politiku

Zamjenik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za energetiku, istraživanje i tehnologiju
  • 10-10-1984 / 16-01-1985 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za energetiku, istraživanje i tehnologiju