Giovanni BERSANI : 2. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 24-07-1984 / 10-02-1985 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Član
  • 11-02-1985 / 24-07-1989 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Član Predsjedništva

Nacionalne stranke 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Democrazia cristiana (Italija)

Potpredsjednik 

  • 26-07-1984 / 12-09-1984 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 13-09-1984 / 20-01-1987 : Odbor za razvoj i suradnju

Zastupnik 

  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 14-03-1989 / 24-07-1989 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EEZ-a i Turske

Zamjenik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za vanjske ekonomske odnose
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za socijalna pitanja i zapošljavanje