Robert C. BATTERSBY : 2. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 24-07-1984 / 05-04-1987 : Klub zastupnika europskih demokrata - Član
  • 06-04-1987 / 24-07-1989 : Klub zastupnika europskih demokrata - Član Predsjedništva

Nacionalne stranke 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Conservative and Unionist Party (Ujedinjena Kraljevina)

Potpredsjednik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za proračunski nadzor
  • 12-02-1985 / 09-03-1986 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 10-03-1986 / 20-01-1987 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za proračunski nadzor
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Izaslanstvo za odnose sa Savezom Sovjetskih Socijalističkih Republika

Zastupnik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za poljoprivredu, ribarstvo i hranu
  • 16-11-1984 / 16-01-1986 : Odbor za prava žena

Zamjenik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za regionalnu politiku i regionalno planiranje
  • 18-02-1986 / 20-01-1987 : Odbor za prava žena
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za poljoprivredu, ribarstvo i ruralni razvoj