Jochen van AERSSEN : 2. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Član

Nacionalne stranke 

  • 24-07-1984 / 24-07-1989 : Christlich Demokratische Union Deutschlands (Njemačka)

Potpredsjednik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za vanjske ekonomske odnose

Zastupnik 

  • 26-07-1984 / 20-01-1987 : Odbor za institucijska pitanja
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za vanjske ekonomske odnose

Zamjenik 

  • 26-07-1984 / 07-11-1985 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 08-11-1985 / 01-05-1986 : Odbor za mladež, kulturu, obrazovanje, informiranje i sport
  • 02-05-1986 / 20-01-1987 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 21-01-1987 / 24-07-1989 : Odbor za razvoj i suradnju