Rui Manuel ALMEIDA MENDES : 2. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 01-01-1986 / 05-04-1987 : Klub zastupnika liberala i demokratskih reformista - Potpredsjednik
  • 06-04-1987 / 13-09-1987 : Klub zastupnika liberala i demokratskih reformista - Član

Nacionalne stranke 

  • 01-01-1986 / 13-09-1987 : Partido Social Democrata (Portugal)

Potpredsjednik 

  • 23-04-1986 / 20-01-1987 : Odbor za političke poslove
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Odbor za političke poslove

Zastupnik 

  • 16-01-1986 / 23-04-1986 : Odbor za političke poslove
  • 21-01-1987 / 13-09-1987 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Magreba (Alžir, Maroko i Tunis)