Gerhard BOTZ : 4. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član

Nacionalne stranke 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands (Njemačka)

Potpredsjednik 

  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Izaslanstvo za odnose s Ukrajinom, Republikom Bjelarus i Moldovom
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Izaslanstvo za odnose s Ukrajinom, Republikom Bjelarus i Moldovom

Zastupnik 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Odbor za regionalnu politiku
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Izaslanstvo za odnose s Ukrajinom, Republikom Bjelarus i Moldovom
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za regionalnu politiku
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Izaslanstvo za odnose s Ukrajinom, Republikom Bjelarus i Moldovom
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Izaslanstvo za odnose s Ukrajinom, Republikom Bjelarus i Moldovom

Zamjenik 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Odbor za poljoprivredu i ruralni razvoj
  • 17-10-1994 / 15-01-1997 : Odbor za proračunski nadzor
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za poljoprivredu i ruralni razvoj
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Češke Republike