José APOLINÁRIO : 4. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 19-07-1994 / 14-11-1995 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član
  • 15-11-1995 / 03-02-1997 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Član Predsjedništva
  • 04-02-1997 / 02-10-1998 : Klub zastupnika Stranke europskih socijalista - Potpredsjednik

Nacionalne stranke 

  • 19-07-1994 / 02-10-1998 : Partido Socialista (Portugal)

Kvestor 

  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Europski parlament
  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Predsjedništvo Parlamenta

Zastupnik 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Izaslanstvo za odnose s državama Magreba i Unijom Arapskog Magreba
  • 17-11-1994 / 11-07-1995 : Izaslanstvo za odnose s državama članicama ASEAN-a, Jugoistočnom Azijom i Republikom Korejom
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Izaslanstvo za odnose s državama Magreba i Unijom Arapskog Magreba
  • 12-07-1995 / 15-01-1997 : Izaslanstvo za odnose s državama članicama ASEAN-a, Jugoistočnom Azijom i Republikom Korejom
  • 15-11-1995 / 13-01-1997 : Kvestori
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Izaslanstvo za odnose s državama Magreba i Unijom Arapskog Magreba
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i zaštitu potrošača
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Odbor za ribarstvo
  • 14-10-1997 / 02-10-1998 : Izaslanstvo za odnose s državama Magreba i Unijom Arapskog Magreba

Zamjenik 

  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Odbor za poljoprivredu i ruralni razvoj
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Odbor za ribarstvo
  • 16-01-1997 / 02-10-1998 : Odbor za poljoprivredu i ruralni razvoj