Johannes BLOKLAND : 6. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 20-07-2004 / 25-07-2004 : Klub zastupnika Neovisnost/demokracija - Član Predsjedništva
  • 26-07-2004 / 12-02-2007 : Klub zastupnika Neovisnost/demokracija - Rizničar
  • 13-02-2007 / 29-01-2008 : Klub zastupnika Neovisnost/demokracija - Predsjednik Predsjedništva
  • 30-01-2008 / 08-05-2008 : Klub zastupnika Neovisnost/demokracija - Rizničar
  • 09-05-2008 / 13-07-2009 : Klub zastupnika Neovisnost/demokracija - Predsjednik Predsjedništva

Nacionalne stranke 

  • 20-07-2004 / 13-07-2009 : ChristenUnie - Staatkundig Gereformeerde Parti (Nizozemska)

Potpredsjednik 

  • 22-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za okoliš, javno zdravstvo i sigurnost hrane
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za okoliš, javno zdravstvo i sigurnost hrane
  • 01-02-2007 / 13-07-2009 : Odbor za okoliš, javno zdravstvo i sigurnost hrane

Zastupnik 

  • 21-07-2004 / 21-07-2004 : Odbor za okoliš, javno zdravstvo i sigurnost hrane
  • 14-09-2004 / 14-01-2007 : Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Izaslanstvo u odborima za parlamentarnu suradnju između EU-a i Kazahstana, EU-a i Kirgistana, EU-a i Uzbekistana te za odnose s Tadžikistanom, Turkmenistanom i MongolijomIzaslanstvo u odborima za parlamentarnu suradnju između EU-a i Kazahstana, EU-a i Kirgistana, EU-a i Uzbekistana te za odnose s Tadžikistanom, Turkmenistanom i Mongolijom
  • 15-09-2004 / 13-07-2009 : Izaslanstvo u odborima za parlamentarnu suradnju između EU-a i Armenije, EU-a i Azerbajdžana te EU-a i Gruzije
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 31-01-2007 / 31-01-2007 : Odbor za okoliš, javno zdravstvo i sigurnost hrane
  • 10-05-2007 / 04-02-2009 : Privremeni odbor za klimatske promjene

Zamjenik 

  • 21-07-2004 / 13-09-2004 : Odbor za građanske slobode, pravosuđe i unutarnje poslove
  • 15-09-2004 / 14-01-2007 : Odbor za promet i turizam
  • 18-11-2004 / 12-12-2006 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za promet i turizam
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Odbor za promet i turizam

all-activities 

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja 
U nadležnom parlamentarnom odboru imenuje se izvjestitelj koji sastavlja izvješće o zakonodavnim ili proračunskim prijedlozima ili drugim temama. Pri izradi izvješća izvjestitelji se smiju savjetovati s relevantnim stručnjacima i dionicima. Nadležni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i pregovore s izvjestiteljima u sjeni. Izvješća usvojena na razini odbora razmatraju se i o njima se glasuje na plenarnoj sjednici. Članak 55 Poslovnika

Mišljenja ‒ u svojstvu izvjestitelja 
Odbori mogu sastaviti mišljenje o izvješću nadležnog odbora u kojemu iznose elemente povezane sa svojim djelovanjem. Izvjestitelji za mišljenje odgovorni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i za pregovore s izvjestiteljima u sjeni za mišljenje. Članci 56. i 57. Poslovnika, Prilog VI. Poslovniku

OPINION Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council amending Directive 2002/15/EC on the organisation of the working time of persons performing mobile road transport activities EN  
- TRAN_AD(2009)416565 -  
-
TRAN 
OPINION Proposal for a Regulation of the European Parliament and of the Council on type-approval of motor vehicles and engines with respect to emissions from heavy duty vehicles (Euro VI) and on access to vehicle repair and maintenance information EN  
- TRAN_AD(2008)402847 -  
-
TRAN 
OPINION Draft opinion Johannes Blokland on transantlantic relations EN  
- LIBE_AD(2006)360352 -  
-
LIBE 

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika

Pisane izjave (do 16. siječnja 2017.) 
**Ovaj instrument ne postoji od 16. siječnja 2017.** Pisana izjava bila je inicijativa u vezi s temom u nadležnosti EU-a. Zastupnici su je mogli potpisati u roku od tri mjeseca.

Pisana izjava on the promotion of electric cars EN  
- P6_DCL(2009)0019 - Ne razmatra se  
Hanne DAHL , Carl SCHLYTER , Johannes BLOKLAND  
Datum otvaranja : 18-02-2009
Datum isteka roka : 07-05-2009
Broj potpisnika : 44 - 08-05-2009
Pisana izjava on the possibility of transferring the 10% target on biofuels to sustainable energy EN  
- P6_DCL(2008)0055 - Ne razmatra se  
Hanne DAHL , Carl SCHLYTER , Johannes BLOKLAND  
Datum otvaranja : 16-06-2008
Datum isteka roka : 23-10-2008
Broj potpisnika : 35 - 23-10-2008
Pisana izjava on the appeal to the United Nations for an international treaty on a total ban on abortion and euthanasia EN  
- P6_DCL(2005)0012 - Ne razmatra se  
Maciej Marian GIERTYCH , Johannes BLOKLAND , Kathy SINNOTT , Patrick LOUIS  
Datum otvaranja : 07-03-2005
Datum isteka roka : 07-06-2005
Broj potpisnika : 33 - 07-06-2005

Popis nazočnih 
Ova evidencija prisutnosti izvadak je iz zapisnika plenarnih sjednica 6. parlamentarnog saziva. Podaci iz evidencije dostavljaju se samo u informativne svrhe i odnose se na mandat zastupnika u Europskom parlamentu. Radi se o neobrađenim podatcima koji ne uključuju ispravke za opravdanu odsutnost zbog bolesti, rodiljnog/očinskog dopusta, odobrenih poslova u okviru parlamentarnih izaslanstava itd.