Marco FORMENTINI : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 21-07-1999 / 04-10-1999 : Nezavisni zastupnici
  • 05-10-1999 / 19-07-2004 : Klub zastupnika Europske liberalne, demokratske i reformne stranke - Član

Nacionalne stranke 

  • 20-07-1999 / 20-03-2002 : Lega Nord per l'indipendenza della Padania (Italija)
  • 21-03-2002 / 19-07-2004 : I Democratici (Italija)

Zastupnik 

  • 21-07-1999 / 12-09-1999 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i potrošačku politiku
  • 13-09-1999 / 14-01-2002 : Odbor za kulturu, mladež, obrazovanje, medije i sport
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Izaslanstvo za odnose s državama Magreba i Unijom Arapskog Magreba

Zamjenik 

  • 22-07-1999 / 05-10-1999 : Odbor za industriju, vanjsku trgovinu, istraživanje i energetiku
  • 17-01-2002 / 28-08-2003 : Odbor za vanjske poslove, ljudska prava te zajedničku sigurnosnu i obrambenu politiku
  • 29-08-2003 / 19-07-2004 : Odbor za regionalnu politiku, promet i turizam

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika