Alessandro FONTANA : 4. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 19-07-1994 / 28-08-1994 : Klub zastupnika Forza Europa - Potpredsjednik
  • 29-08-1994 / 04-07-1995 : Klub zastupnika Forza Europa - Član Predsjedništva
  • 05-07-1995 / 10-12-1996 : Klub zastupnika Unija za Europu - Član Predsjedništva
  • 11-12-1996 / 19-01-1997 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Član
  • 20-01-1997 / 19-07-1999 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Član Predsjedništva

Nacionalne stranke 

  • 19-07-1994 / 19-07-1999 : Centro cristiano democratico (Italija)

Predsjednik 

  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za predstavke

Potpredsjednik 

  • 20-07-1994 / 13-01-1997 : Europski parlament
  • 20-07-1994 / 13-01-1997 : Predsjedništvo Parlamenta

Zastupnik 

  • 21-07-1994 / 26-07-1994 : Odbor za prava žena
  • 21-07-1994 / 15-01-1997 : Pododbor za sigurnost i razoružanje
  • 17-11-1994 / 17-11-1994 : Izaslanstvo za odnose s Češkom Republikom, Slovačkom Republikom i Slovenijom
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za kulturu, mladež, obrazovanje i medije

Zamjenik 

  • 23-09-1994 / 10-10-1995 : Odbor za vanjske poslove, sigurnost i obrambenu politiku
  • 19-10-1995 / 15-01-1997 : Odbor za kulturu, mladež, obrazovanje i medije
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i Meksikom
  • 20-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za vanjske poslove, sigurnost i obrambenu politiku
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i Meksikom
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i Meksikom