Giuseppe BRIENZA : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 03-07-2001 / 07-03-2002 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (kršćanski demokrati) i Europskih demokrata - Član
  • 08-03-2002 / 19-07-2004 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (kršćanski demokrati) i Europskih demokrata - Član Predsjedništva

Nacionalne stranke 

  • 03-07-2001 / 30-01-2003 : Centro cristiano democratico (Italija)
  • 01-02-2003 / 19-07-2004 : Unione democratico cristiana (Italija)

Potpredsjednik 

  • 06-02-2002 / 07-04-2002 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj parlamentarnoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske unije (AKP – EU)
  • 08-04-2002 / 19-07-2004 : Zastupnici Europskog parlamenta u Zajedničkoj parlamentarnoj skupštini Sporazuma između afričkih, karipskih i pacifičkih država i Europske unije (AKP – EU)

Zastupnik 

  • 05-07-2001 / 14-01-2002 : Odbor za razvoj i suradnju
  • 27-09-2001 / 14-01-2002 : Izaslanstvo za odnose s državama članicama ASEAN-a, Jugoistočnom Azijom i Republikom Korejom
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za slobode i prava građana, pravosuđe i unutarnje poslove

Zamjenik 

  • 27-09-2001 / 14-01-2002 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Bugarske
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za kulturu, mladež, obrazovanje, medije i sport

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika