Georges BERTHU : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 20-07-1999 / 20-09-2000 : Klub zastupnika Unija za Europu naroda - Član
  • 21-09-2000 / 30-01-2001 : Klub zastupnika Unija za Europu naroda - Potpredsjednik
  • 31-01-2001 / 19-07-2004 : Nezavisni zastupnici

Nacionalne stranke 

  • 20-07-1999 / 22-11-2000 : Rassemblement pour la France (Francuska)
  • 23-11-2000 / 19-07-2004 : Mouvement pour la France (Francuska)

Potpredsjednik 

  • 22-07-1999 / 14-01-2002 : Izaslanstvo za odnose s Kanadom

Zastupnik 

  • 21-07-1999 / 14-01-2002 : Odbor za ustavna pitanja
  • 06-07-2000 / 07-09-2000 : Privremeni odbor za sustav za presretanje „Echelon”
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za ustavna pitanja
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Izaslanstvo za odnose s Kanadom

Zamjenik 

  • 21-07-1999 / 30-01-2001 : Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku
  • 17-01-2002 / 19-07-2004 : Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku
  • 07-02-2002 / 19-07-2004 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru Europskog gospodarskog prostora (EGP)

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika