Karl HABSBURG-LOTHRINGEN : 4. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (Kršćansko-demokratski klub zastupnika) - Član

Nacionalne stranke 

  • 11-11-1996 / 19-07-1999 : Österreichische Volkspartei (Austrija)

Zastupnik 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Odbor za vanjske ekonomske odnose
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Bugarske
  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Izaslanstvo za odnose s Jugoistočnom Europom
  • 16-01-1997 / 13-10-1997 : Izaslanstvo za odnose s Jugoistočnom Europom
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za vanjske ekonomske odnose
  • 14-10-1997 / 23-02-1999 : Izaslanstvo za odnose s Jugoistočnom Europom
  • 24-02-1999 / 19-07-1999 : Izaslanstvo za odnose s Jugoistočnom Europom

Zamjenik 

  • 14-11-1996 / 15-01-1997 : Odbor za regionalnu politiku
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Odbor za pravna pitanja i prava građana
  • 16-01-1997 / 19-07-1999 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru EU-a i Bugarske