María Luisa BERGAZ CONESA : 5. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 24-07-2003 / 19-07-2004 : Konfederalni klub zastupnika Ujedinjene europske ljevice i Nordijske zelene ljevice - Članica

Nacionalne stranke 

  • 24-07-2003 / 19-07-2004 : Izquierda Unida (Španjolska)

Potpredsjednica 

  • 26-11-2003 / 21-04-2004 : Privremeni odbor za poboljšanje sigurnosti na moru

Zastupnik 

  • 01-09-2003 / 19-07-2004 : Odbor za okoliš, javno zdravlje i potrošačku politiku
  • 01-09-2003 / 19-07-2004 : Odbor za predstavke
  • 01-09-2003 / 19-07-2004 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Srednje Amerike i Meksikom
  • 20-11-2003 / 25-11-2003 : Privremeni odbor za poboljšanje sigurnosti na moru

Zamjenica 

  • 29-08-2003 / 19-07-2004 : Odbor za zapošljavanje i socijalna pitanja
  • 29-08-2003 / 19-07-2004 : Odbor za prava žena i jednake mogućnosti

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika