Alain HUTCHINSON : 6. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 20-07-2004 / 22-06-2009 : Klub socijalista u Europskom parlamentu - Član

Nacionalne stranke 

  • 20-07-2004 / 22-06-2009 : Parti Socialiste (Belgija)

Potpredsjednik 

  • 20-09-2004 / 13-03-2007 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Magreba i Unijom Arapskog Magreba (uključujući Libiju)
  • 14-03-2007 / 22-06-2009 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Magreba i Unijom Arapskog Magreba (uključujući Libiju)

Zastupnik 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za regionalni razvoj
  • 15-09-2004 / 19-09-2004 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Magreba i Unijom Arapskog Magreba (uključujući Libiju)
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za regionalni razvoj
  • 31-01-2007 / 02-09-2007 : Odbor za regionalni razvoj
  • 03-09-2007 / 22-06-2009 : Odbor za razvoj

Zamjenik 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za razvoj
  • 04-10-2006 / 14-01-2007 : Pododbor za ljudska prava
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za razvoj
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Pododbor za ljudska prava
  • 25-01-2007 / 22-06-2009 : Izaslanstvo u Zajedničkoj parlamentarnoj skupštini AKP-a i EU-a
  • 31-01-2007 / 02-09-2007 : Odbor za razvoj
  • 31-01-2007 / 22-06-2009 : Pododbor za ljudska prava

all-activities 

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja 
U nadležnom parlamentarnom odboru imenuje se izvjestitelj koji sastavlja izvješće o zakonodavnim ili proračunskim prijedlozima ili drugim temama. Pri izradi izvješća izvjestitelji se smiju savjetovati s relevantnim stručnjacima i dionicima. Nadležni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i pregovore s izvjestiteljima u sjeni. Izvješća usvojena na razini odbora razmatraju se i o njima se glasuje na plenarnoj sjednici. Članak 55 Poslovnika

Mišljenja ‒ u svojstvu izvjestitelja 
Odbori mogu sastaviti mišljenje o izvješću nadležnog odbora u kojemu iznose elemente povezane sa svojim djelovanjem. Izvjestitelji za mišljenje odgovorni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i za pregovore s izvjestiteljima u sjeni za mišljenje. Članci 56. i 57. Poslovnika, Prilog VI. Poslovniku

OPINION The external dimension of the fight against international terrorism EN  
- DEVE_AD(2006)378603 -  
-
DEVE 
OPINION on the links between legal and illegal migration and integration of migrants EN  
- DEVE_AD(2005)350243 -  
-
DEVE 

Prijedlog/Prijedlozi rezolucija 
Zastupnici mogu podnijeti pojedinačni prijedlog rezolucije na temu iz područja djelovanja EU-a. Taj se prijedlog prosljeđuje nadležnom odboru na razmatranje. Članak 143. Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika

Pisane izjave (do 16. siječnja 2017.) 
**Ovaj instrument ne postoji od 16. siječnja 2017.** Pisana izjava bila je inicijativa u vezi s temom u nadležnosti EU-a. Zastupnici su je mogli potpisati u roku od tri mjeseca.

Pisana izjava on the welfare of pets and stray animals EN  
- P6_DCL(2009)0012 - Ne razmatra se  
Alain HUTCHINSON , David HAMMERSTEIN , Neil PARISH  
Datum otvaranja : 02-02-2009
Datum isteka roka : 07-05-2009
Broj potpisnika : 294 - 08-05-2009
Pisana izjava on the ban on the production, sale and distribution of Nazi items and insignia within the EU EN  
- P6_DCL(2009)0004 - Ne razmatra se  
Alain HUTCHINSON , Gérard DEPREZ , Pierre JONCKHEER , José RIBEIRO E CASTRO , Francis WURTZ  
Datum otvaranja : 02-02-2009
Datum isteka roka : 07-05-2009
Broj potpisnika : 149 - 08-05-2009
Pisana izjava on a ban on the marketing and use of the anti-teen 'Mosquito' device EN  
- P6_DCL(2008)0040 - Ne razmatra se  
Benoît HAMON , Baroness Sarah LUDFORD , Jan Marinus WIERSMA , Alain HUTCHINSON , Pierre PRIBETICH  
Datum otvaranja : 07-05-2008
Datum isteka roka : 09-09-2008
Broj potpisnika : 77 - 10-09-2008

Popis nazočnih 
Ova evidencija prisutnosti izvadak je iz zapisnika plenarnih sjednica 6. parlamentarnog saziva. Podaci iz evidencije dostavljaju se samo u informativne svrhe i odnose se na mandat zastupnika u Europskom parlamentu. Radi se o neobrađenim podatcima koji ne uključuju ispravke za opravdanu odsutnost zbog bolesti, rodiljnog/očinskog dopusta, odobrenih poslova u okviru parlamentarnih izaslanstava itd.