Gianni DE MICHELIS : 6. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 20-07-2004 / 23-10-2007 : Nezavisni zastupnici
  • 24-10-2007 / 13-07-2009 : Klub socijalista u Europskom parlamentu - Član

Nacionalne stranke 

  • 20-07-2004 / 18-02-2008 : Partito Socialista Nuovo PSI (Italija)
  • 19-02-2008 / 13-07-2009 : Partito Socialista (Italija)

Zastupnik 

  • 21-07-2004 / 14-01-2007 : Odbor za industriju, istraživanje i energiju
  • 15-09-2004 / 13-03-2007 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 19-01-2006 / 10-10-2006 : Privremeni odbor za navodno korištenje europskih zemalja od strane CIA-e za prijevoz i nezakonito zadržavanje zatvorenika
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Odbor za industriju, istraživanje i energiju
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Odbor za industriju, istraživanje i energiju
  • 31-01-2007 / 13-07-2009 : Pododbor za sigurnost i obranu
  • 14-03-2007 / 14-03-2007 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 28-03-2007 / 11-12-2007 : Izaslanstvo za odnose s Japanom
  • 28-11-2007 / 13-07-2009 : Izaslanstvo za odnose sa zemljama Magreba i Unijom Arapskog Magreba (uključujući Libiju)
  • 28-11-2007 / 13-07-2009 : Izaslanstvo za odnose s državama Perzijskog zaljeva, uključujući Jemen

Zamjenik 

  • 21-07-2004 / 13-12-2006 : Odbor za pravna pitanja
  • 15-09-2004 / 14-01-2007 : Izaslanstvo u Europsko-mediteranskoj parlamentarnoj skupštini
  • 08-06-2005 / 14-01-2007 : Pododbor za sigurnost i obranu
  • 15-01-2007 / 30-01-2007 : Pododbor za sigurnost i obranu
  • 31-01-2007 / 23-10-2007 : Odbor za vanjske poslove
  • 15-03-2007 / 23-10-2007 : Izaslanstvo za odnose s Narodnom Republikom Kinom
  • 16-11-2007 / 13-07-2009 : Izaslanstvo u Europsko-mediteranskoj parlamentarnoj skupštini
  • 11-12-2007 / 13-07-2009 : Odbor za vanjske poslove

all-activities 

Sudjelovanje u raspravama na plenarnoj sjednici 
Govori s plenarnih sjednica i pisane izjave koje se odnose na plenarne rasprave. Članak 204. i članak 171. stavak 11. Poslovnika

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja 
U nadležnom parlamentarnom odboru imenuje se izvjestitelj koji sastavlja izvješće o zakonodavnim ili proračunskim prijedlozima ili drugim temama. Pri izradi izvješća izvjestitelji se smiju savjetovati s relevantnim stručnjacima i dionicima. Nadležni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i pregovore s izvjestiteljima u sjeni. Izvješća usvojena na razini odbora razmatraju se i o njima se glasuje na plenarnoj sjednici. Članak 55 Poslovnika

Mišljenja ‒ u svojstvu izvjestitelja 
Odbori mogu sastaviti mišljenje o izvješću nadležnog odbora u kojemu iznose elemente povezane sa svojim djelovanjem. Izvjestitelji za mišljenje odgovorni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i za pregovore s izvjestiteljima u sjeni za mišljenje. Članci 56. i 57. Poslovnika, Prilog VI. Poslovniku

OPINION Proposal for a directive of the European Parliament and of the Council amending Council Directive 89/552/EEC on the coordination of certain provisions laid down by law, regulation or administrative action in Member States concerning the pursuit of television broadcasting activities EN  
- ITRE_AD(2006)368033 -  
-
ITRE 

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika

Popis nazočnih 
Ova evidencija prisutnosti izvadak je iz zapisnika plenarnih sjednica 6. parlamentarnog saziva. Podaci iz evidencije dostavljaju se samo u informativne svrhe i odnose se na mandat zastupnika u Europskom parlamentu. Radi se o neobrađenim podatcima koji ne uključuju ispravke za opravdanu odsutnost zbog bolesti, rodiljnog/očinskog dopusta, odobrenih poslova u okviru parlamentarnih izaslanstava itd.