Dragoș Florin DAVID : 6. parlamentarni saziv 

Klubovi zastupnika 

  • 10-12-2007 / 13-07-2009 : Klub zastupnika Europske pučke stranke (kršćanski demokrati) i Europskih demokrata - Član

Nacionalne stranke 

  • 10-12-2007 / 07-04-2008 : Partidul Democrat (Rumunjska)
  • 08-04-2008 / 13-07-2009 : Partidul Democrat-Liberal (Rumunjska)

Zastupnik 

  • 13-12-2007 / 13-07-2009 : Odbor za industriju, istraživanje i energiju
  • 04-09-2008 / 13-07-2009 : Izaslanstvo u Zajedničkom parlamentarnom odboru bivše jugoslavenske Republike Makedonije

Zamjenik 

  • 12-12-2007 / 13-07-2009 : Odbor za ekonomsku i monetarnu politiku
  • 18-12-2007 / 18-01-2009 : Izaslanstvo za odnose s državama Andske zajednice
  • 04-09-2008 / 18-01-2009 : Odbor za vanjske poslove
  • 19-01-2009 / 13-07-2009 : Odbor za proračunski nadzor

all-activities 

Izvješće/Izvješća ‒ u svojstvu izvjestitelja 
U nadležnom parlamentarnom odboru imenuje se izvjestitelj koji sastavlja izvješće o zakonodavnim ili proračunskim prijedlozima ili drugim temama. Pri izradi izvješća izvjestitelji se smiju savjetovati s relevantnim stručnjacima i dionicima. Nadležni su i za sastavljanje kompromisnih amandmana i pregovore s izvjestiteljima u sjeni. Izvješća usvojena na razini odbora razmatraju se i o njima se glasuje na plenarnoj sjednici. Članak 55 Poslovnika

Parlamentarno pitanje/Parlamentarna pitanja 
Pitanja za usmeni odgovor s raspravom može podnijeti odbor, klub zastupnika ili najmanje 5 % zastupnika u Parlamentu. Pitanja se upućuju drugim institucijama EU-a. Konferencija predsjednika odlučuje hoće li i kojim redoslijedom pitanja biti uvrštena u konačni prijedlog dnevnog reda plenarne sjednice. Članak 128. Poslovnika

Popis nazočnih 
Ova evidencija prisutnosti izvadak je iz zapisnika plenarnih sjednica 6. parlamentarnog saziva. Podaci iz evidencije dostavljaju se samo u informativne svrhe i odnose se na mandat zastupnika u Europskom parlamentu. Radi se o neobrađenim podatcima koji ne uključuju ispravke za opravdanu odsutnost zbog bolesti, rodiljnog/očinskog dopusta, odobrenih poslova u okviru parlamentarnih izaslanstava itd.